POKAŻ MENU

Atrakcje w okolicy

Plaża

Plaża Plaża to sztandarowa atrakcja w miejscowości Wicie. Wybrzeże dzieli się tu na zachodnie i wschodnie. Te pierwsze charakteryzuje się dużą ilością kamieni – trudno przejść po niej na boso. Plaża wschodnia natomiast jest szeroka i piaszczysta – sprzyja spacerom, uprawianiu sportów czy lepieniu zamków z piasku. Stąd również organizowane są wycieczkowe rejsy morskie jachtami czy łodziami rybackimi w celu połowu ryb.

Jezioro Kopań

Jezioro Kopań Wicie leży tuż przy Jeziorze Kopań. Zbiornik charakteryzuje się stosunkowo niską głębokością, średnio ok. 2m oraz dużą powierzchni ą ok. 900 ha. Jezioro leży przy samym morzu, a dzieli je jedynie wąski pas lądu. Stwarza to odpowiednie warunki do uprawiania sportów wodnych – takich jak windsurfing i żeglarstwo. Na terenie przybrzeżnym można również uprawiać wędkarstwo – pływają tu m.in. sandacze, szczupaki i węgorze.

Latarnia Morska

Latarnia Morska W Jarosławcu, oddalonym o kilka km znajduje się Latarnia Morska wybudowana w 1838 roku. Służy do dziś, a w 1993 została wpisana do rejestru zabytków. Konstrukcja zbudowana jest z czerwonej cegły, a wysokość wieży sięga 33 metry. Po wspięciu się na szczyt kamiennymi schodami naszym oczom ukażą się piękne widoki morza, pobliskich miejscowości oraz dwóch przybrzeżnych jezior.

Skontaktuj się

Domki Letniskowe OLESIÓWKA

ul.Wiciowa 4

olesiowka@gmail.com

Kontakt telefoniczny
+48507450938